Trwa ładowanie proszę czekać ...

Współczesne lampy wiszące

21 marca 2016

W ostatnim czasie bardzo mocno podkreślane są walory punktowych źródłem światła, które zapewniają nam dobre warunki pracy, ale nie można zapominać o lampach wiszących stanowiących oświetlenie dla całego pomieszczenia równocześnie.

Pozwalają one na uzyskanie odpowiedniej atmosfery i sprawiają, że pomieszczenie jest po prostu jasne. Mają ogromne znaczenie dla jakości aranżacji wnętrz poprzez podkreślanie ich najważniejszych elementów i uwydatnianie kolorów. Różne kąty padania światła to w ich przypadku także inny efekt końcowy. Do wyboru mamy wiele źródeł światła rozproszonego, ale lampy wiszące to wciąż dominująca propozycja.

Po co nam taka lampa? Lampa wisząca musi zapewniać odpowiednią ilość światła, więc w pierwszej kolejności trzeba sprawdzić jej potencjalna moc i kolor światła. Trzeba tutaj sprytnie dobierać opcje do pomieszczeń, ponieważ w gabinecie będziemy chcieli mieć więcej światła rozproszonego, a w sypialni zdecydowanie mniej. Ostre światło mobilizuje do aktywności, ale utrudnia odpoczynek. Pamiętajmy też, że niezależnie od jasności taka lampa nie poradzi sobie zwykle jako jedyne oświetlenie pomieszczenia. Zwykle potrzeba większej ilości punktów światła tym bardziej, że różne Katy jego padania spowodują powstanie różnych cieni w różnych miejscach. Oświetlenie centralne to podstawa, ale nie wyczerpuje to tematu. 

długość kabla lampy Wysokość lampy. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak duże znaczenie ma wysokość lampy czyli to, jak nisko zwiesza się nad ziemią. Im lampa będzie niżej, tym przedmioty pod nią będą lepiej doświetlone, ale będzie powstawało więcej cieni. Wyższa lampa to mniej cieni, ale słabiej oświetlone przedmioty. Trzeba tutaj sprytnie dopasowywać lampę do wielkości pomieszczenia, bo jeśli w małym pomieszczeniu lampa będzie nisko, wiele rzeczy zostanie niedoświetlonych, a lampa wysoko w pomieszczeniu małym nie spełni swojego zadania. Kierunek klosza Na koniec prosta zasada: klosz do góry to światło rozproszone, a klosz ustawiony na dół to światło dla konkretnych rzeczy pod lampą.