Trwa ładowanie proszę czekać ...

Rodzaje kloszy lamp wiszących

23 marca 2016

Bez wątpienia lampy wiszące nadal należą do najbardziej popularnych rozwiązań. W czasie ich wybierania zwracać należy uwagę na praktyczność kolejnych elementów. Trzeba zwracać uwagę na to ile światła dają dane lampy oraz jaka będzie praktyczność poszczególnych elementów.

Należy oczywiście zobaczyć czy są łatwe w pielęgnacji oraz ile światła są w stanie nam zapewnić. Szczególnie trzeba zwracać uwagę na wygląd lamp pod kątem ich dopasowania do konkretnego pomieszczenia. W sklepach z lampami znajdują się lampy o różnych kloszach. Warto się dobrze zastanowić, które rozwiązanie dobrze się u nas sprawdzi.

Klosze zamknięte od góry. Takie klosze są w lampach wiszących i nie przepuszczają one światła. Skierowane będzie takie światło w dół. Najlepiej to rozwiązanie sprawdza się nad stołami, biurkami oraz większymi przestrzeniami. Najczęściej będzie to stosowane w jadalniach, dzięki czemu uzyskiwać można światło kierunkowe. 

klosze zamknięte do dołu Klosze zamknięte od dołu. Klosze takie również nie będą przepuszczać światła. Mogą one gwarantować rozproszone światło, które skutecznie rozjaśnia całą powierzchnię sufitu oraz ściany. Lampy wiszące z kloszami zamkniętymi od dołu mogą być stosowane w salonach. Często jest to również dekoracyjne rozwiązanie, które pozwala skutecznie wykończyć wnętrze. Zamknięty od dołu klosz może przyjmować różne kształty.

Półprzezroczyste/szklane klosze. To klosze, którymi tworzyć można światło kierunkowe. Pada ono przed otwór, który jest będzie rozpraszał. Lampa wisząca z takim kloszem będzie oświetlać sufit oraz ściany. Stosować ją można we wszystkich pomieszczeniach, salonach, kuchniach czy jadalniach. Niekiedy klosz może pełnić rolę dekoracyjną.

Odbłyśnik. W przypadku odbłyśników mamy także abażury perforowane, które mają okrągłe niewielkie dziurki. Klosze takie są dostępne w różnych rozmiarach i to ma zachęcać do ich kupowania. Mogą być wielkie, ale mogą mieć również mały rozmiar. W lampach wiszących z tymi kloszami źródło swiatła nie powinno być widoczne. Nie należy ich umieszczać nad powierzchniami, które mogą odbijać padające światło.