Trwa ładowanie proszę czekać ...

Żyrandol na miarę potrzeb – czyli lampa dopasowana do Ciebie

6 kwietnia 2016

W niektórych lampach wiszące klosze mają charakter ruchomy i będzie się dało je ustawiać tak jak nam będzie to wygodne. W ten prosty sposób będzie można między innymi zmieniać kierunek padania światła.

Możemy mieć w ten sposób oświetlenie nieco rozproszone, albo też skupione w zależności od potrzeb. Praktyczne są także takie lampy, które będzie można regulować poprzez użycie odpowiednio długiego sznura. Wydłużając taki sznur będzie można skupić padające światło, natomiast przez skracanie sznura będzie można rozproszyć światło. Jeśli wybieramy lampy do pokoju dziennego, kuchni czy jadalni należy wybierać takie rozwiązanie, które będzie gwarantować oświetlenie całego pomieszczenia. Jeśli pomieszczenie będzie małe warto umieścić lampę w centrum, nisko nad stołem.

Lampa do stołu dopasowana. Lampa powinna być dopasowana do blatu stołu. Jeśli stół będzie prostokątny doskonale wyglądać będzie nad nim lampa w kształcie prostokąta. Gdy mamy owalny stół dobrze sprawdzi się tam lampa z okrągłym, kulistym kloszem. Jeśli stół jest długi warto wybierać taką lampę, która ma kilka źródeł światła. Lampa nad stołem musi być również na odpowiedniej wysokości.

modny żyrandol Modna lampa, czyli jaka. Nowoczesne, modne lampy przygotowuje się z mosiądzu, aluminium stali oraz dodatku szkła. Złoto i srebro również są w modzie. W niektórych pomieszczeniach sprawdzać się będą specjalne lampy z ozdobnymi kryształkami, które odpowiadają za odbijanie światła. Klosze warto wybierać tak, by wszystko tworzyło idealną całość z wyposażeniem wnętrza pomieszczeń. 

Nasze pomysły. Obecnie modne są również pastelowe barwy, poza tym, że wybiera się lampy biało czarne. Dla przełamania schematu w niektórych wnętrzach wprowadza się kolorowe lampy, gdy wszystko jest przygotowane na zasadach szarości. Wszystkie zestawienia, które są nieco kontrowersyjne i odbiegają od form klasycznych wybierane są obecnie często i chętnie stosowane. Podobnie w łazienkach, gdzie jednak zamiast żyrandoli klasycznie wykorzystuje się wygodne i praktyczne plafony.