Trwa ładowanie proszę czekać ...

Ciekawe pomysły na lampy z kloszami

25 marca 2016

Jeśli mięlibyśmy wskazać jedną rzecz absolutnie kluczową dla tworzenia aranżacji wnętrz, która jednak nie jest odpowiednio doceniana przez osoby robiące to amatorsko, trzeba by wymienić wiele elementów, ale na pierwsze miejsce na pewno wysuną się lampy.

Powodów tego jest kilka. Przede wszystkim, lampy wiszące są blisko linii wzroku, przez co będziemy na nie zwracać ścisłą uwagę, nawet jeśli nie będziemy sobie z tego zdawać sprawy. Będzie to ważne zwłaszcza w chwili, kiedy włączymy światło i tym samym przyciągniemy uwagę gości. Lampy to też elementy kluczowe, gdyż kiedy jest nam potrzebne ich światło, w naturalny sposób gromadzimy się wokół nich. Ich design może być też tak mocno nakreślony, że po prostu to one zdominują całe wnętrze i zdecydują o jego charakterze estetycznym.

Lampy najczęściej po prostu harmonizujemy z naszym ogólnym pomysłem na wnętrze. Kiedy na przykład chcemy stworzyć coś w minimalistycznym stylu skandynawskim, nasze lampy będą bardzo proste i będą posiadały duże, monochromatyczne klosze zapewniające równe oświetlenie. W przypadku pomieszczeń typowo wypoczynkowych będziemy chcieli z kolei mieć oświetlenie bardziej przytulne, dlatego zmniejszymy jego siłę i sięgniemy po klosz oferujący cieplejszą barwę.

stylowe lampy wiszące Za pomocą lamp w bardzo sprytny sposób można definiować określone przestrzenie w pomieszczeniach. Wystarczy wykorzystać lampę stojącą lub stosunkowo nowy wynalazek w polskich wnętrzach, lampę wiszącą na bardzo długim przewodzie. Zwłaszcza jeśli takie lampy są plastyczne, klosz można przygiąć dowolnie w ramach potrzeb i w ten sposób uzyskać chociażby dobre miejsce do czytania bez konieczności przeznaczania na taka funkcję na stałe większej przestrzeni.

Nie można też zapominać o najbardziej klasycznych rozwiązaniach. Kiedy potrzebujemy na przykład dobrego oświetlenia dla stołu w jadalni, optymalny będzie jeden duży klosz nisko wiszący nad stołem, jeśli jest to stół niewielki, owalny lub okrągły, albo kilka równomiernie ułożonych kloszy przy stołach większych i podłużnych.