Trwa ładowanie proszę czekać ...

Klosz z odrobiną koloru

28 marca 2016

Za pomocą kolorowego klosza można drastycznie odmienić swoją lampę i co bardzo ważne z oczywistych względów, wcale nie musi być to bezpośrednio związane z dużymi kosztami. Wystarczy odrobina papieru, by zrobić taki kolorowy klosz dla wiszącej lampy czy dowolnego żyrandolu.

Klosz wykonany z papieru może być monochromatyczny, może składać się z dwóch różnych barw, a może też mienić się ich całą feerią. Wszystko zależy od efektu, w jaki celujemy oraz oczywiście od tego, jakie pomieszczenie będziemy chcieli w ten sposób ozdobić. W przestrzeni bardziej poważnej raczej celuje się w klosze białe, szare, beżowe i ewentualnie brązowe, a w warunkach domowych można zaszaleć.

Ciekawym pomysłem oprócz papieru jest korzystanie z w pełni przezroczystych kloszy szklanych lub podobnych do nich kloszy lekko zadymionych. Bierze się wtedy do ręki flamastry i maluje się na nich co tylko dusza zapragnie. Najprostsza opcja w tej kwestii to zazwyczaj zakup kloszy plastikowych o różnym stopniu przezroczystości. Klosze z plastiku są bardzo tanie i uniwersalne, można je kupić w ogromnej ilości wersji, a namalowanie na nich byle czego na pewno nie będzie sprawiało problemów. Jest to najlepszy i najtańszy pomysł na uzyskanie całkowicie unikalnego wystroju wnętrza. Oczywiście można też kupić klosze z gotowymi malunkami, co ułatwia życie beztalenciom, ale przy okazji zabija część zabawy i egzotyki rozwiązania.

kolorowe lampy z kloszami Warto pomyśleć o takim kloszu w szczególności do pokoju nastolatka. Bardzo modne wśród osób w tym wieku są rozwiązania nietypowe, a jeśli chodzi o klosze, można spokojnie znaleźć propozycje w kolorze zabójczo pomarańczowym czy neonowym niebieskim. Jeśli ktoś ma duży budżet do dyspozycji, może tego typu klosze zamawiać u specjalnych projektantów-artystów zajmujących się tym zawodowo. Można zamówić praktycznie dowolną opcję. Jeśli nasze fundusze są znacznie skromniejsze, można skłonić się w kierunku wspomnianych opcji papierowych, ale można też wybrać się na poszukiwania w Internecie czy na pchlich targach starych kloszy. Niektóre są naprawdę przebojowe.