Trwa ładowanie proszę czekać ...

Zawieszone pod sufitem – czyli o żyrandolach słów kilka

8 kwietnia 2016

Żyrandol to taka oprawa, która jest wykorzystywana w ramach oświetlenia ogólnego. Najczęściej będzie się je umieszczać pod sufitem. Klasyczny żyrandol składa się z ramion, które zwieńczone zostają kloszami.

Najczęściej stosuje się je w dużych wnętrzach, ponieważ wtedy zwisające klosze, których jest kilka dają największe efekty. Skierowanie źródła światła może być w górę albo w dół w zależności od tego jaka opcja będzie w danym, przypadku wykorzystywana. Jeśli światło kierowane będzie na sufit będzie można mówić o lekkim rozproszeniu i odbiciu od sufitu. Jeśli idą do dołu światło jest bezpośrednio. Żyrandole niezależnie od tego jak zmienia się moda są tak naprawdę elementem ponadczasowym, który doskonale się sprawdza.

Oczywiście zmieniają one swoje kształty, ale nie zmienia to faktu, że jest to klasyka, która zawsze doskonale się prezentuje. Można obecnie znaleźć klasyczne żyrandole z kilkoma ramionami, które przygotowuje się z kolorowych metali. Niektóre z nich przygotowywane są w oparciu o wzory historyczne, kształty finezyjne oraz zdobienia. Jednak nie wszyscy starają się stawiać wyłącznie na klasykę. Będzie można znaleźć także takie nowoczesne żyrandole, które mają prostą formę i pozbawione są różnorakich ozdób. Dużym zainteresowaniem cieszą się żyrandole, które mają zdobione dodatki z kryształów oraz szkła.

szklany żyrandol W nowoczesnych wnętrzach wprowadza się duże ilości elementów stalowych i szklanych, które dają poczucie świeżości. Do oświetlenia niższych pomieszczeń zdecydowanie lepiej będzie zastosować plafony albo wiszące blisko sufitu żyrandole. Takie duże zwisające pojawią się zbyt nisko i niestety się nie sprawdzą. Swego rodzaju plafon z ramionami w niskich pomieszczeniach będzie jednym słusznym rozwiązaniem. Niektórzy decydują się na stosowanie plafonier również w innych pomieszczeniach, ale tak naprawdę dużo zależy od tego jaki efekt estetyczny chcemy uzyskać. Najważniejsze, że w sklepach z oświetleniem różnych ciekawych propozycji nie brakuje i zawsze uda się tam coś odpowiedniego znaleźć.