Trwa ładowanie proszę czekać ...

Jak oprawić dokument w domu?

20 marca 2020

Jeśli masz wrażenie, że zbyt trudno jest oprawić dokument w domu, to się mylisz. Nie krępuj się - to powszechne błędne przekonanie, że oprawa książki może być wykonana tylko w profesjonalnej firmie. Zamiast tego, można dość łatwo samemu opublikować książkę lub oprawić dokument w zaciszu własnego domu. Oto kilka sposobów, na które można to zrobić: 

Użyj maszyny do bindowania. Bindowanie jest popularne nie bez powodu - jest niedrogie i proste. Korzystanie z maszyn do bindowania nie jest niczym szalonym. W rzeczywistości wystarczy wybić 19 otworów w dokumencie za pomocą wbudowanego w maszynę mechanizmu dziurkującego. Po wybraniu grzebienia, umieść go na otwieraczu grzebieniowym urządzenia i rozpocznij oprawianie. Ta metoda jest świetna dla początkujących i może być używana do oprawiania albumów fotograficznych, rodzinnych książek kucharskich i wszystkiego innego, co może wymagać oprawy.

Należy użyć słupków śrubowych. Jeśli nie chcesz korzystać z urządzenia do oprawy, zakręcane słupki są świetną drugą opcją. Słupki śrubowe są dostępne w różnych długościach (największy z nich to 5 cali), więc mogą być idealne zarówno do krótkich jak i długich dokumentów. Aby użyć słupków śrubowych, wykonaj otwory w dokumencie za pomocą trzystopniowego dziurkacza, a następnie przewlecz słupki śrubowe przez otwory. Dokręć każdą śrubę za pomocą płaskiego śrubokręta. Ta metoda jest zarówno czasochłonna, jak i przystępna cenowo.

Używaj termicznej maszyny do wiązania. Ze wszystkich dostępnych metod wiązania, wiązanie termiczne jest najprostszą z nich wszystkich. Aby skorzystać z tej metody, wystarczy umieścić dokument w okładce termicznej, włożyć okładkę do maszyny i odczekać od minuty do półtorej minuty. Po wyjęciu dokumentu należy pozostawić go do ostygnięcia. Jako najłatwiejszy, nie ma przypadku, że jest on również najdroższy ze względu na koszty materiałów eksploatacyjnych. W związku z tym oprawa termiczna może nie być najlepszym rozwiązaniem, jeśli nie planujesz oprawy na bieżąco.

Używaj trójpierścieniowych segregatorów. Jeśli żadna z powyższych metod nie przemawia do Państwa, zawsze mogą Państwo zastosować segregatory trójpierścieniowe. Ta metoda jest nie tylko ekonomiczna, ale również bardzo łatwa. Zwróć uwagę na segregator z wyraźną nakładką z przodu, aby móc dostosować stronę tytułową. Możesz użyć trójotworowego dziurkacza do przygotowania papieru lub użyć wstępnie dziurkowanych arkuszy, aby ułatwić sobie pracę.