Trwa ładowanie proszę czekać ...

Najlepsze drukarki do zdjęć cyfrowych

15 stycznia 2020

W tym przewodniku po najlepszych drukarkach fotograficznych 2019 r. przyjrzymy się najlepszym urządzeniom, aby upewnić się, że Twoje zdjęcia wyglądają najlepiej, gdy wykonujesz ich fizyczne kopie.

Nieważne, czy jesteś profesjonalnym fotografem, czy tylko zapalonym amatorem, który lubi robić zdjęcia wakacyjne, będziesz potrzebował najlepszej drukarki fotograficznej, na jaką stać Twój budżet - a my jesteśmy tutaj, aby Ci w tym pomóc.

W dzisiejszych czasach istnieje ogromny wybór drukarek fotograficznych, więc nasz najlepszy przewodnik po drukarkach fotograficznych jest tu po to, aby ułatwić sprawę. Jeśli chodzi o drukarki fotograficzne, wybraliśmy absolutną śmietankę upraw - od przystępnych cenowo stacjonarnych drukarek fotograficznych do codziennego użytku, po drogie, profesjonalne drukarki fotograficzne o jakości studyjnej, a nawet drukarki bezprzewodowe, które mogą być używane ze smartfonem.

Najlepsze drukarki fotograficzne występują w każdym kształcie i rozmiarze, począwszy od niedrogich, łatwych w obsłudze, przenośnych urządzeń, a nawet profesjonalnych drukarek fotograficznych. Na szczęście oznacza to, że bez względu na to, czego szukasz, powinieneś być w stanie znaleźć najlepszą drukarkę fotograficzną dla swoich potrzeb.

Nie tylko zebraliśmy najlepsze drukarki fotograficzne dla ogromnej ilości budżetów i przypadków użycia, ale również nasze własne narzędzie do porównywania cen przeszuka internet i dostarczy najlepsze ceny.

1. Canon Pixma G6050

Zbiorniki do wielokrotnego napełniania dają temu atramentowi przewagę ekonomiczną

Drukarki atramentowe ze zbiornikami z atramentem do wielokrotnego napełniania mają wyraźną przewagę, jeśli chodzi o koszty eksploatacji, a urządzenie Canon Pixma G6050 jest wyposażone w wystarczającą ilość atramentu na 7 700 kolorowych stron lub 18 000 czarno-białych. Jest to urządzenie wielofunkcyjne, co oznacza, że jest wbudowany skaner, który może być używany do wykonywania kserokopii i chociaż nie ma możliwości wysyłania faksów, to ma wbudowany moduł Wi-Fi i tryb automatycznego dupleksu. Drukuje zdjęcia powoli, ale dokładnie, a dzięki doskonałej integracji zbiorników z atramentem można drukować ich setki bez konieczności wybierania nowych wkładów.

2. Epson Expression Photo XP-970

Małe urządzenie typu "in one" z wyjątkową możliwością fotografowania w formacie A3

Pomimo smukłych wymiarów, to gładkie urządzenie atramentowe 3 w 1 jest w stanie drukować na papierze formatu A3 i wykorzystuje nie cztery, lecz sześć kaset atramentowych, aby osiągnąć doskonałą dokładność kolorów. Oznacza to, że koszty atramentu są dość wysokie, ale jest to warte tego, aby uzyskać piękne rezultaty w cieniu. Skaner ma tylko rozmiar A4, ale wykonuje skany w bardzo wysokiej rozdzielczości, a w połączeniu z wysoką rozdzielczością druku, można wykonywać niemal identyczne kolorowe kopie. Nie ma faksu, a prędkość drukowania jest niska, ale pod każdym innym względem Epson Expression Photo XP-970 jest trudny do pobicia. Aby zapoznać się z jego działaniem, można przeczytać naszą recenzję niemal identycznego Epson Expression Photo XP-960.

3. Drukarka fotograficzna Epson SureColor SC-P800

Na rolce z tą wielkoformatową drukarką zdjęć

To urządzenie do druku tylko w rozmiarze A2 będzie odpowiednie dla każdej firmy, która potrzebuje profesjonalnej jakości kolorowych dokumentów wielkoformatowych. Wykorzystuje on dziewięciokolorowy zestaw atramentów Epson UltraChrome HD do realistycznego cieniowania kolorów, które są dostępne w kasetach o dużej pojemności 80 ml. Dodaj opcję rolki papieru, a maszyna ta poradzi sobie z dużymi nakładami druku lub stworzy imponujące panoramiczne plakaty. Nie dziwi więc, że zajmuje to sporo miejsca, a koszt jest wysoki, choć znacznie niższy niż outsourcing wydruków.

4. Drukarka fotograficzna Canon Pixma TS8050

Zgrabne wydruki 3 w 1 z sześcioramienną precyzją

Firma Canon dobrze poradziła sobie z umieszczeniem wszystkich kluczowych funkcji w tym przyjemnie kompaktowym urządzeniu 3 w 1. Może drukować, skanować i kopiować papier do formatu A4 oraz obsługiwać koperty, karty i każdy rodzaj błyszczącego papieru fotograficznego. Wbudowana jest łączność Wi-Fi i NFC, interfejs ekranu dotykowego jest ogromny, a do dyspozycji jest nawet gniazdo na kartę SD. Najlepszą rzeczą w tej drukarce jest jednak jej doskonała jakość druku. Rozdzielczość druku wynosi 9 600 x 2400 dpi, a w celu osiągnięcia najwyższej wierności odwzorowania kolorów wykorzystuje się sześć kaset atramentowych, zamiast zwykłych czterech.

5. Drukarka fotograficzna Epson EcoTank ET-7750

Bezwkładowy druk zdjęć w najlepszym wydaniu

Wygląda to trochę niezgrabnie, ponieważ zbiorniki z atramentem do wielokrotnego napełniania niszczą symetrię tego kompaktowego modelu All-in-one, ale to właśnie wyrafinowany system EcoTank wyróżnia ten model spośród konkurencji. Jeśli uda Ci się przełknąć wysoką cenę, bieżące koszty farby będą bardzo niskie, a pięciokolorowy druk Epson gwarantuje doskonałą jakość obrazu, zwłaszcza w przypadku zdjęć na papierze fotograficznym.   

6. Drukarka fotograficzna HP Envy 5055 (5010 w Wielkiej Brytanii)

Druk zdjęć w domu na budżet

Ten skromny All-in-One może skanować i kopiować, ale jego prawdziwą siłą jest drukowanie zdjęć. Frustrujące jest to, że nie ma portu Ethernet ani portu USB do drukowania z pendrive'a i to bardzo powoli, ale rezultaty są zaskakująco dobre jak na tak niedrogi atrament. Dostarczone wkłady rozrusznikowe są raczej lekkie na atrament, ale jeśli wymienisz je na wózki o dużej pojemności, wtedy koszty eksploatacji są również konkurencyjne.